Zabezpečit byt? Ano nebo ne?

V dnešní době nám příjde v celku normální, že se lidé starají o své zdraví, chodí na kontroly a díky moderním technologiím jsou např. pomocí hodinek či jiných zařízení „pod neustálým dozorem“… a co naše bydlení? Milující rodina, děti, věci, ty je potřeba hlídat stejně tak, jako své zdraví. Dneska se podíváme na typy, jakým způsobem lze zabezpečit Váš byt. 

Jak žít "bezpečně" v bytě?
Zloději jsou čím dál více vynalézavější a využívají stále lepší technologie pro vloupání. Na druhou stranu stejně jako zloději se „zdokonalují“ ve své aktivitě, bezpečnostní technologie a společnosti disponují stále lepšími a kvalitnějšími prvky pro zajištění ochrany. Ať už to jsou chytré kamery, digitální kukátka, okenní čidla nebo senzory. Naprostou většinu těchto technologií je možné už ovládat a kontrolovat na dálku přes internet pomocí mobilního přístroje.  Nejrizikovější měsíce vykradení jsou paradoxně v prosinci, v lednu a pak samozřejmě období dovolených, kde někteří majitelé ještě „podporují“ vykradení svého bydlení pomocí svých příspěvků na sociálních sítích. To rozhodně nedoporučujeme.  Zkusíme Vám dát pár tipů, jak maximálně zvýšit bezpečnost Vašeho bydlení, tentokrát v bytě. 

ZÁKLADEM VŠEHO JE PŘÍSTUP – DVEŘE A OKNA
 • jedná se o první překážku, kterou musí zloději překonat. Doporučujeme zde nešetřit a zakoupit kvalitní bezpečnostní dveře s kovovým vnitřkem, kvalitním zámkem vyšší třídy a také do zárubní proti vypáčení. 
MONITOROVÁNÍ VSTUPU – CHYTRÁ KUKÁTKA
 • pořiďte si digitální kukátko, které vám umožní monitorovat prostor před bytem a díky nahrávání (výstup v mobilu) se zpětně podívat a odhalit zvonící tipaře či zloděje. 
KVALITNÍ, PŘÍPADNĚ CHYTRÝ ZÁMEK
 • nutností je instalovat kvalitní zámek do bezpečnostních dveří, který spadá do třídy bezpečnosti R4 a vyšší. 

KAMEROVÝ SYSTÉM NENÍ KUKÁTKO
 • pokud zrovna nenarazíte na zloděje „amatéra“, tak profesionála bezpečnostní dveře a kukátko neodradí
 • kamera s čidlem na pohyb umístěná uvnitř bytu mířící na dveře vám rozhodně pomůže, zloděje natočí a okamžitě záběry pošle na váš mobilní přístroj a můžete volat polici ČR.
 • případně využijete kameru pro ujištění, že vaše domácnost je v pořádku

ALARM
 • Důležitým prvkem do bezpečnostní skládačky je rozhodně alarm, na který je potřeba napojit pohybové čidla a několik dveřních a okenních spínačů, které vyvolají poplach při sepnutí.
 • Důležité je vše správně rozmístit a zapojit, ovládání zajistíte pomocí mobilního přístroje

DALŠÍ JEDNODUCHÉ PRVKY PRO VĚTŠÍ BEZPEČNOST
 • zásuvka, která se sama aktivuje – pokud nejste doma delší dobu (dovolená), okolí by to nemělo poznat. Na tuto zásuvku můžete zapojit světlo nebo rádio, které se zapne každý den na několik minut.
 • taky si nechte od známých vybírat letáky a dopisy – plná schránka může být vodítko výběru právě vašeho bytu k vykradení
 • trezor – zde asi není co doplňovat

Pokud chcete minimalizovat vykradení vašeho bytu, kontaktujte nás, my vám navrhneme řešení a připojíme vás případně na pult centrální ochrany, kdy v případě alarmu vyjede naše výjezdová bezpečnostní služba k vašemu bytu zkontrolovat celou situaci a vy můžete spát v bezpečí. 
 

Zdroj: https://mobilizujeme.cz/clanky/poradime-vam-7-tipu-jak-chytre-zabezpecit-vas-byt

Kontaktujte nás a vyberte si svou slevu. Pro odběr všech novinek vyplňte níže svůj email

Sdílet :